Naše materiály

 

Každý kúsok z našej dielne je výsledkom vášne, kreativity a dôrazu na detaily. Veríme, že oblečenie by malo byť nielen krásne, ale aj pohodlné a funkčné. Preto používame len tie najkvalitnejšie materiály a kladieme veľký dôraz na ručné spracovanie.

Radi by sme vám poskytli informácie o materiáloch, ktoré používame pri výrobe našich šiat. Sme hrdí na to, že dbáme na vysokú kvalitu a šetrnosť voči životnému prostrediu, preto si vyberáme len ekologicky prijateľné materiály.

Naše šaty sú vyrobené z prírodných tkanín, ako je bavlna, viskóza a bambus. Tieto materiály sú priedušné, mäkké na dotyk a priateľské k pokožke, čo zaručuje maximálny komfort počas nosenia. Okrem toho sa snažíme čo najviac využívať materiály s certifikátmi, ktoré zaručujú šetrnosť voči životnému prostrediu a etické podmienky výroby. Najčastejšie používame látky, ktoré majú certifikát Oeko-Tex 100 1. triedy, čo znamená, že sú vhodné aj pre deti do 3 rokov. Viac o testovaní látok si môžete prečítať tu.

 Snažíme sa minimalizovať použitie syntetických materiálov a zbytočných chemických látok, aby sme znížili negatívny vplyv na životné prostredie a zdravie ľudí. Naším cieľom je ponúknuť vám šaty, ktoré nielen vyzerajú dobre, ale aj zodpovedajú vašim hodnotám a princípom udržateľného životného štýlu.


Látky, z ktorých čarujeme:

  • 100% bavlna
  • viskóza – jemná, vzdušná a ľahká ako pierko; prírodný materiál, v ktorom sa budete cítiť pohodlne aj keď budú vonku horúčavy
  • jednofarebný úplet – TENCEL® s pridaným elastanom
  • úplet s vysokým podielom bavlny ( 92-95%) a pridaným elastanom
  • teplákovina s vysokým podielom bavlny ( 92-95%) a pridaným elastanom

 

Úplet či teplákovina – látky, ktoré si získali srdcia módnych nadšencov. Sú vyrobené z kvalitnej bavlny s prídavkom elastanu, čo z nich robí mimoriadne pružný a pohodlný materiál. Ľahké na údržbu a odolné voči opotrebovaniu, ideálna voľba pre aktívny životný štýl. Ich schopnosť prispôsobiť sa vašej postave a pohybu robí z teplákoviny či úpletu neodmysliteľný kúsok v šatníku každej modernej ženy. Objavte pohodlie a štýl spojené v jednom – teplákovina aj úplet vás určite nesklame.