Ako nám nič nevychádzalo

Veľmi som sa tešila na tvorbu jesennej kolekcie, podľa pôvodných plánov mala byť hotová (vrátane ušitia všetkých veľkostí a nafotenia všetkých modelov) najneskôr v polovici augusta. Ale viete, ako sa to hovorí……….

V minulom článku som spomínala, ako sa mi všetko zmenilo a posunulo a značne to ovplyvnilo aj moju tvorbu a posunulo všetky termíny o pár týždňov. Čo čert nechcel, ešte aj vo výrobe vyrobili inú látku ako znelo v zadaní, čo nás zas a opäť riadne zdržovalo….

 

Mali sme už dávno vybraté látky, ktoré sa nám všetkým veľmi páčili a priam som horela nedočkavosťou, ako sa do nich prvýkrát zahryznem nožnicami a vytvorím prvé strihy a prvé šaty, ako ich budeme skúšať a vylepšovať…mala som pred očami, ako budú šaty vyzerať vo finále a chcela som ich vidieť konečne aj “naživo”….

No nebudem to zbytočne naťahovať, nevychádzalo nám vôbec nič podľa plánov…..ani tú kolekciu stále nemáme celkom hotovú, aj keď už začal september….. Ale napriek tomu sme sa tešili z toho, ako sa nožnice s chuťou zaborili do nádherných teplákovín a vznikali prvé tvary…my baby sme sa medzi sebou stále dokolečka naťahovali, ktorá farba je na šatách tá najkrajšia, no nedokázali sme sa zhodnúť ani rozhodnúť :)… a tak vďaka našej nerozhodnosti sme si zatiaľ žiadne šaty neprivlastnili :)….

 

 V pláne ešte máme ďalšie bodkované aj jednofarebné kapucňové šaty, iné strihy a modely zatiaľ ostávajú ukryté v mojej hlave a na papieri. Tak snáď už nič nepredvídané a neplánované nás nebude v tvorbe spomaľovať a čoskoro vám budeme môcť predstaviť aj to ostatné…

Dokonca aj fotenie sme museli zorganizovať neplánovane a narýchlo, kvôli meniacej sa predpovedi počasia sme to o pár dní urýchlili….Fotili sme počas horúceho a slnečného dňa, aspoň podľa meteorológov…no ani to nevyšlo celkom podľa plánov. Počas fotenia sa rýchlo zamračilo a náhla búrka s veternou smršťou ukončila fotenie celkom rýchlo…. Podarilo sa nám našťastie pred vodou uchrániť fotené modely aj fotoaparát, no my sme sa do nitky mokrí vrátili domov….