Ajka je slovenská značka oblečenia, ktorej hlavnou črtou je farebnosť a hravosť a v neposlednom rade precízne spracovanie až do detailov. Jej hlavou a srdcom je Ajka, teda ja, mama troch detí. Celý môj svet sa točí okolo detí, asi preto ma najviac baví tvoriť práve pre deťúrence, originálne oblečenie , niečo na hranie aj zútulnenie izbičky. Návrhy pre detičky, či už hračiek alebo doplnkov, vždy konzultujem s deťmi, beriem do úvahy ich názory a postrehy, hotové výrobky tiež prechádzajú zaťažkávajúcimi skúškami u detí :). Milujem farby  v interiéri aj na oblečení, a to sa odráža aj vo všetkych mojich výtvoroch. Nemám rada jednotvárnosť a priemernosť, nerada splývam s davom, neviem sa držať návodov a postupov. Aj svoje deti rada obliekam aspoň trochu inak ako sú ich rovesníci. Čo som v ponuke obchodov nenašla, vymyslela som si a tvorím sama v mojom ateliéri…a tak sú tí moji nezbedníci oblečení tak ako sa páči nielen mne, dôležitejšie pre mňa je, že z každého nového kúska majú obrovskú radosť a hrdo si ho obliekajú a nosia oni. Postupne budeme ponuku cool oblečenia rozširovať aj o tričká, tielka, sukničky aj mikinky, do ponuky zaradím aj doplnky ako sú tašky a kabelky v bláznivých farbách. Tvorím podľa vlastnej fantázie, nikdy nebudú dva kúsky úplne rovnaké. Som perfekcionista, čo v súkromí nie je vždy výhra, ale vďaka tomu pri všetkých svojich výrobkoch dbám na detaily a dokonalé spracovanie.

Našim cieľom nie je veľkovýroba, preto v ponuke nášho obchodu nájdete z každého výrobku jeden kus v určitej veľkosti. Zakúpením oblečenia značky „ajka“ získate jedinečné a originálne kúsky, vyniknete na uliciach a určite nesplyniete ani v dave :D. Pokiaľ sa vám páči konkrétny výrobok a nie je práve v tej vašej veľkosti, určite nám napíšte alebo zavolajte, radi sa s vami dohodneme na ušití podobného.

Látky, z ktorých je oblečenie ušité, sú certifikované a vhodné aj pre tie najmladšie ratolesti, sú zo 100% bavlny, v prípade úpletov je to vysoký podiel bavlny ( 92-95%) a podiel elastanu. Nepoužívame úplet s obsahom PES (polyester). Všetky látky sú vopred vyzrážané praním a pokiaľ je to možné aj sušením v sušičke. Zaistíme tak, že vám sa hotový výrobok už nebude zrážať.

Ajka, to sú okrem mamy aj už spomínané tri deti, ktoré ochotne zdieľajú svoje nápady a predstavy, ochotne i menej ochotne pózujú pri skúšaní jednotlivých modelov a vylepšovaní strihov a naozaj ochotne robia modelov pri fotení :). A v neposlednom rade je to aj manžel a tatino, ktorý má toľko funkcí, že ich ani nemá význam menovať.

A veľmi dôležtí ste aj vy,naši zakázníci, lebo vďaka vám a vašim ohlasom sa posúvame ďalej. Vďaka vám si plním sen a moja práca je pre mňa zábava. A za to vám ďakujem.

 

DSC_0124

 

DSC_0120